Produkt dnia
GANADOR - Bluza treningowa
GANADOR - Bluza treningowa
154,00 zł 123,20 zł
GANADOR - Spodnie dresowe
GANADOR - Spodnie dresowe
144,00 zł 115,20 zł
SAMBA JUNIOR - Torba piłkarska
SAMBA JUNIOR - Torba piłkarska
125,00 zł 100,00 zł
SAMBA SENIOR - Torba piłkarska
SAMBA SENIOR - Torba piłkarska
145,00 zł 116,00 zł
SAMBA - Plecak
SAMBA - Plecak
115,00 zł 92,00 zł
szt.
Pogoń Szczecin

Zespół Chrobry Głogów

Wspieramy Dumę Pomorza

W sezonie 2017/17 dla Portowców przygotowaliśmy pierwszy na świecie klejony pasiak. Kultowe, domowe koszulki Pogoni Szczecin zostały wykonane w technologii THERMObold, która polega na łączeniu kawałków materiałów pod wpływem bardzo wyskokiej temperatury. Technologia wykorzystana do produkcji strojów granatowo-bordowych skutecznie zastępuje standardowe szycie z wykorzystaniem igły i nitki. Dzięki THERMObold koszulki szczecińskiej Pogonii są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale również gładkie, bardzo estetyczne i co kluczowe z punktu widzenia zawodników, bardzo wygodne w kontakcie z ciałem. 

W tegorocznych rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy piłkarze ze Szczecina grają w zaprojektowanych zupełnie od nowa białych strojach wyjazdowych. Jednolite, białe trykoty ozdobione są dwukolorowym pasem w tradycyjnych barwach Pogonii. Kluczowym elementem strojów wyjazdowych i domowych jest klubowy herb wyprodukowanych w tej samej technologii co herb na koszulkach m.in. PSG.

Najpopularniejszy klub sportowy w Szczecinie został założony 21 kwietnia 1948 roku pod nazwą Klub Sportowy Sztorm. Największe sukcesy Granatowo-Bordowych przypadają na lata ’80 XX wieku. Klub z zachodniego Pomorza dwa razy walczył w finale Pucharu Polski. W obu przypadkach minimalnie uległ rywalom. W roku 1981 Legii Warszawa 0:1 (po dogrywce), a w 1982 Lechowi Poznań 0:1.

W 1987 roku szczeciński klub osiągnął swój największy w dotychczasowej historii sukces: Portowcy zostali wicemistrzami Polski. Zespół, trenowany przez charyzmatycznego i niezwykle popularnego w Szczecinie Leszka Jezierskiego „Napoleona”, grał ofensywnie i strzelał dużo bramek. W 2001 roku Duma Pomorza powtórzyła sukces sprzed kilkunastu lat i zdobyła drugie w swych dziejach wicemistrzostwo Polski, ustępując w tabeli jedynie wschodzącej gwieździe Wisły Kraków.

Wybitnym wychowankiem Dumy Pomorza jest Kamil Grosicki. Reprezentant Polski występuje obecnie w angielkim Hull City.

 

We are ZINA. We are football

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl