30 dni na zwrot
Bezpieczne płatności
Darmowa dostawa od 300 zł
Polski producent
Turniej o pamięć małego powstańca
Turniej o pamięć małego powstańca

Jubileuszowa, X-edycja turnieju rozpoczęła się 1 sierpnia na terenie Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa przy ul. Konwiktorskiej 6 w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 9:00 ruszył pierwszy mecz o Puchar Pamięci Małego Powstańca. Na turnieju pojawiły się drużyny z całej Polski: Akademia Mistrzów Cracovia, WBS Warszawa, KS Sokół Serock, MKS Polonia Warszawa, czy KS Soccer Słupno. Przyjechały również zespoły z zagranicy takie jak: 303 PSC Northampton, Karpaty Lwów, Fortuna Dusseldorf, SDuSzOR-4 Lwów, czy The Eight FC. To była piłka na najwyższym młodzieżowym poziomie, przejawiająca dużą dozę walki, nieustępliwości i charakteru, a wszystko w duchu patriotycznych wartości. Do Finału Turnieju mogły przejść tylko dwie najlepsze drużyny. Awans wywalczył zespół z MKS Polonii Warszawa oraz Karpaty Lwów, którzy swój pojedynek rozegrali 2 sierpnia podczas drugiego dnia wydarzenia. Krótka relacja z całego turnieju poniżej:

 

Puchar Pamięci Turnieju Małego Powstańca po zaciętej walce trafił ostatecznie do drużyny ze Lwowa. Oba zespoły walczyły dzielnie i pokazały, że mają w sobie patriotycznego ducha walki. Podczas dwóch dni Turnieju wydzielona była specjalna strefa Teqballu, dla osób, które były ciekawe i chciały spróbować swoich sił w tej nowej dyscyplinie sportu, która łączy ze sobą zasady gry w piłkę nożną i ping-ponga. Specjalnie przygotowane stoły kusiły trenerów i tych najmłodszych śmiałków. Cały turniej to duża dawka piłkarskiego zastrzyku emocji, pasji i miłości do piłki, a wszystko to w celu uczczenia pamięci o Małych Powstańcach Warszawy. 

"Pielęgnujmy pasję i zaangażowanie dzieci, bo wiara, nadzieja i miłość są najważniejsze." - Jerzy Piekarzewski, pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Pamięci Małego Powstańca. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium