30 dni na zwrot
Bezpieczne płatności
Darmowa dostawa od 300 zł
Polski producent
TRIGOAL – najnowszy trend w treningach piłkarskich
TRIGOAL – najnowszy trend w treningach piłkarskich

 

TRIGOAL – co to jest?

To nowa gra i pomoc treningowa opracowana z myślą o osiągnięciu wyższego tempa gry, która zachęca do kreatywności, przyjemności i nauki krótszych czasów reakcji przez zawodników w trakcie samej gry w piłkę nożną. Innowacyjna, trójstronna bramka piłkarska szybko angażuje graczy nieograniczoną liczbą zastosowań i ćwiczeń – od szybkości i umiejętności technicznych, przez budowanie kreatywności w ataku, aż po naukę odpowiednich mechanizmów piłkarskich w obronie.

Sposób, w jaki zawodnicy trenują i grają w piłkę nożną, nie zmienił się zasadniczo od ponad 100 lat. Nowe pomysły, które naprawdę zmieniają dynamikę tego, jak młodzi zawodnicy w naturalny sposób uczą się grać naprawdę grać bardzo kreatywnie i z polotem, są nieliczne. Z pomocą przychodzi więc Trigoal, który może stać się rewolucją na miarę XXI wieku. To nowa, ekscytująca gra, która może pomóc dzieciom oderwać się od ekranów smartfonów i konsol do gier, by zagrać w prawdziwą piłkę na zewnątrz i poznać mnóstwo przyjaciół.

Koncepcja Trigoal'a jest dwojaka. Można w nią grać dla przyjemności lub pomóc w rozwoju wszystkich umiejętności piłkarskich. Jej uniwersalny charakter pozwala zastosować ją w treningach dla każdej płci, na każdym poziomie, na dowolnej nawierzchni i w dowolnym czasie. Od profesjonalnego klubu piłkarskiego z menadżerami i zawodowymi piłkarzami, po amatorskie zespoły, a nawet na lekcjach wychowania fizycznego w szkołach podstawowych lub we własnym ogrodzie z przyjaciółmi.

Trigoal to nowy sposób na grę w piłkę nożną. Szybko angażuje graczy i ma nieograniczoną liczbę zastosowań i ćwiczeń. Wzmacnia cechy przywódcze i rozwija umiejętności szybkiego podejmowania decyzji oraz kreatywność. Unikalny charakter tego produktu jest idealny do doskonalenia umiejętności dryblingu, strzelania, podania, odbioru i gry w defensywie - wszystko jest możliwe do nauczenia się w prosty sposób. W całej koncepcji istnieje również wiele sposobów gry. Od prostych pojedynków jeden na jeden po mecze drużynowe. 

 Circular SoccerTM – trójstronna bramka piłkarska do ćwiczeń

Zacznijmy od najważniejszego elementu Trigoal'a - tajemnicza, potrójna bramka. Mierzy ona 18x18 cali, a więc mniej więcej 45x45 centymetrów. Utrzymują ją trzy kilogramowe obciążniki wykonane z gumy. W zestawie obecne są również silikonowe dyski do strefy "No-go", a także dyski "restart", które mają specjalną funkcję. Dołączono również kołki do użytku na trawie. Poza samymi praktycznymi elementami zestawu, zawarta jest w nim również poręczna torba na ramię, w której zmieści się wszystko niezbędne do gry w Trigoal.

Sam zestaw jest niezwykle łatwy w transporcie, montażu, zabawie i przechowywaniu w domu. Jego wszechstronność pozwala na grę w każdych warunkach atmosferycznych i na każdej powierzchni. Bez żadnego problemu można więc go zabrać do ogrodu, na plażę, do parku, czy nawet zastosować na boisku piłkarskim. Trójstronna bramka piłkarska jest łatwa w konfiguracji i szybko zachęca dzieci do udziału.

Produkt otrzymał również certyfikat od FIFA, która twierdzi, że Trigoal może odgrywać kluczową rolę w rozwoju futbolu młodzieżowego i amatorskiego na całym świecie. Federacja uznała tę koncepcję za zupełnie innowacyjne podejście do piłki nożnej i umieściła tę dyscyplinę w swoim Global Youth Programm na lata 2015-2018. Zabawę testowali również najmłodsi zawodnicy z Manchesteru United i Blackburn Rovers, a także amatorskich klubów piłkarskich.

Jak wykorzystać Trigoal w treningu piłkarskim?

Aby udowodnić, na ile sposobów można wykorzystać tę dyscyplinę sportu, przedstawimy kilka prostych ćwiczeń drużynowych i indywidualnych, które pozwolą uatrakcyjnić piłkarski trening.

Dwa na dwa

Na niewielkim placu ustawiamy bramkę Circular SoccerTM, wokół rozkładamy pachołki strefy "No-go" w odległości czterech metrów od bramki. Tam zawodnicy nie mają prawa postawić swoich nóg. W odległości 10 metrów od każdej z bramek ustawiamy natomiast pachołki "restart", w której każda z dwóch drużyn zacznie swoją akcję. Zadaniem drużyny atakującej jest wykorzystanie okrągłego pola gry do wymanewrowania obrońców i strzelenia gola do jednej z ustawionych na środku bramek. Ofensywni gracze muszą wykazać się kreatywnością, by znaleźć drogę do jednej z bramek, natomiast broniący muszą uważać na kilka aspektów naraz, tj. ustawienie względem napastnika, ustawienie względem bramek i pola gry, a także nauka odbiorów i przecinania zagrań. Każda przerwana akcja musi zostać zakończona powrotem do strefy "restart".

Jeden na jednego + wsparcie

Na tej samej powierzchni ustawiamy bramkę, pachołki itd. Zadaniem zawodnika atakującego jest zabranie "za sobą" obrońcy i wyprowadzenie go ze światła bramki. Ma na to ograniczony czas, ale okrągłe pole do przedryblowania rywala. W pewnym momencie akcji musi nastąpić podanie do każdego z trzech wspierających zawodników, ustawionych tuż za pachołkami "restartu". Ci natomiast powinni oddać celny strzał na bramkę. Zadaniem piłkarza broniącego jest zabranie piłki rywalowi LUB przecięcie podania do strzelającego zawodnika LUB samo zablokowanie strzału.

Jeden na jednego

Prosta gra, w której zawodnicy muszą nauczyć się pojedynków piłkarskich. Ustawiony na zewnątrz koła atakujący ma za zadanie krótko prowadzić piłkę i w szybkim tempie wykonać zwód piłkarski, aby zmylić swojego rywala i uderzyć na pustą bramkę. Broniący natomiast musi skupić się, aby utrzymywać pochyloną sylwetkę, zabrać piłkę, gdy trzeba lub zablokować strzał napastnika.

"Mała gra" - 8 graczy

Do tego ćwiczenia potrzebujemy pięciu napastników i trzech obrońców. W polu gry powinno znajdować się dwóch zawodników atakujących, pozostali niech trzymają się przy pachołkach "restart". Zadaniem obu napastników są krótkie podania na jeden-dwa kontakty z partnerami z zewnątrz pola gry w taki sposób, aby ominąć napierającego ich obrońcę. Z umiejętności ofensywnych, rozwijamy tutaj technikę użytkową: podania na małej przestrzeni, krótki drybling i tworzenie tzw. "trójkątów" w budowaniu ataku pozycyjnego. Zadaniem obrońców jest pressing jednego z dwóch rywali będącego przy piłce, zasłanianie zawodników z zewnątrz koła z jednoczesnym bronieniem dostępu do jednej z trzech bramek na środku. Z umiejętności defensywnych rozwijamy w ten sposób: antycypowanie zachowań rywali, przecinanie podań, odbieranie piłki, blokowanie strzałów i "czytanie" gry.

Jak widać, Trigoal może być pełnoprawnym narzędziem treningowym, dzięki którym szkoleniowcy pozwolą rozwinąć w swoich podopiecznych wiele przydatnych umiejętności. Choć produkt jest optymalny dla grup młodzieżowych, sprawdzi się na każdym poziomie zaawansowania w piłce seniorskiej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaopatrzyć się w ten zestaw na poziomie klasy B, lidze okręgowej, czy nawet Ekstraklasie. W każdym z tych przypadków możliwe jest rozwijanie techniki, dryblingu, obrony, kreatywności i decyzyjności.

Wypróbuj ten innowacyjny sposób gry w piłkę nożną i zakup zestaw do Trigoal'a już teraz! Zapraszamy na https://zina.pl/akcesoria/akcesoria-pilkarskie/trigoal !

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium