Odzież treningowa - przegląd wiosennych trendów

(06.14.2024)

Za oknem wiosna w pełni, a więc czas w końcu wyjść z domu i skorzystać ze świeżego powietrza. Nie ma lepszej metody niż rekreacyjny trening, czy porządny wycisk, który uwolni endorfiny i poprawi ogólną kondycję organizmu. Na taką aktywność fizyczną należy się jednak mocno przygotować. Odzież treningowa znacznie wzmacnia osiągi sportowców, dlatego jest ona niezbędnym elementem wyposażenia. Dziś przejrzymy najnowsze trendy na wiosnę i lato 2021. Sprawdź!

Odzież treningowa - przegląd wiosennych trendów


Za oknem wiosna w pełni, a więc czas w końcu wyjść z domu i skorzystać ze świeżego powietrza. Nie ma lepszej metody niż rekreacyjny trening, czy porządny wycisk, który uwolni endorfiny i poprawi ogólną kondycję organizmu. Na taką aktywność fizyczną należy się jednak mocno przygotować. Odzież treningowa znacznie wzmacnia osiągi sportowców, dlatego jest ona niezbędnym elementem wyposażenia. Dziś przejrzymy najnowsze trendy na wiosnę i lato 2021. Sprawdź!

Odzież treningowa - najnowsze trendy

Wejście w nowy rok zawsze oznacza mały reset. Dotyczy to zarówno naszych codziennych obowiązków jak i naszego organizmu. Ludzka psychika pozwala nam uwierzyć, że kolejny okres będzie znacznie lepszy. Mając ambicję w prosty sposób możemy sprawić, że nasze założenia będą miały całkowite odwzorowanie w rzeczywistości. W 2021 rok wchodzimy również z dodatkowym bagażem doświadczeń dotyczącym pandemii. Sport znacznie ucierpiał z tego powodu, ale zachowując maksymalną ostrożność wciąż jesteśmy w stanie utrzymać formę.

Funkcjonalność, wygoda i styl

Ćwiczenia są bardzo szybkim i stosunkowo łatwym sposobem na poprawę nastroju, kondycji i pewności siebie. Jak każda aktywność, tak i sport wymaga również unikalnej garderoby, zawierającej choćby podstawowe elementy do ćwiczeń. Odzież treningowa to obowiązek dla każdego, nawet amatora! Przedstawiamy więc najnowsze trendy w kategorii "odzież sportowa męska", które łączą w sobie wydajność i styl. Przecież poza osiąganiem swoich celów, nie powinno się wyglądać źle.

Najlepszy materiał do treningu

Aby uzyskać maksymalny komfort, powinieneś wybrać ubrania, które są wykonane z oddychającego materiału technicznego. Im lepsza jakość takiego materiału, tym właściwości ubrania dłużej zachowają swoje właściwości i będą działać znacznie skuteczniej. Absolutnym standardem na rynku odzieży sportowej, który wciąż pozostaje głównym trendem, jest poliester. Materiał ten, wykorzystując jakościowe mikro włókna, stał się nowatorską technologią, która oferuje m.in. odprowadzanie wilgoci na zewnątrz z jednoczesnym zachowaniem szczelności i przewiewności. Poliester pozwala również regulować temperaturę ciała, aby wrażenia z treningu były takie same, niezależnie od temperatury i warunków atmosferycznych.

Poliestrowa odzież sportowa jest również zdolna do dopasowania się do ciała. Podkreśla to sportową sylwetkę, ale i zapewnia komfort podczas treningu. Za sprawą odpowiedniej elastyczności, stroje sportowe pozwalają zachować maksymalny zakres ruchów. Wykonane z poliestru stroje są wykorzystywane w tym przemyśle również dzięki pełnej swobodzie w stosowaniu różnych technologii, mających pomóc sportowcom w osiąganiu najlepszych wyników. Dzięki swojej budowie, są bardzo wytrzymałe i mogą być używane przez bardzo długi czas. Technologiczne dodatki, choćby wstawki typu Cool Tech, zapewniają cyrkulację powietrza i szybki proces schnięcia. Ten funkcjonalny materiał będzie więc odpowiedni do treningów.

Dresy na trening

Dresy sportowe to absolutny obowiązek dla każdej, aktywnej osoby. Odzież treningowa męska jest bardzo specyficzna i musi spełnić wiele wymagań, dotyczących zarówno funkcji, jak i wyglądu. Dresy przeznaczone do treningu pozwalają sportowcom wzbić się na wyżyny własnych możliwości i zaangażowania. Na rynku profesjonalnej odzieży piłkarskiej trudno znaleźć dresy, które wyznaczałyby standardy jakościowe i zadowoliły ogromną liczbę klientów pod względem designu.

Trening w dresach, relaks w dresach

Ubrania piłkarskie powinny mieć bardzo uniwersalny charakter, a tę cechę podkreśla marka ZINA, której dresy piłkarskie poprawiają osiągi sportowe i zapewniają maksymalny komfort. Bluzy i spodnie mogą być używane do treningów, sprawdzą się także na siłowni, a nie straszny im również regularny jogging. Ich krój zapewnia nie tylko skuteczność w sporcie, ale i wygodę na co dzień. Wykonane z najwyższej jakości tkanin dresy piłkarskie to gwarancja efektywności na boisku i swobody w domowym zaciszu.

We wszystkich dresach piłkarskich marki ZINA wykorzystano materiał poliester Semi Functional. Jest to dzianina o miękkim połączeniu włókien typu mikrofibra. Takie połączenie sprawia, że strój "oddycha" i jest bardzo przyjemny w dotyku. Bluzy wyposażone są w rozsuwany kołnierz ze stójką i kieszonki boczne. Spodnie mają odpowiednio zwężane nogawki. Dostępne są w wielu rozmiarach dla różnych grup wiekowych i kilku kolorach. Można również je kupić w komplecie, ale i osobno.

Koszulki piłkarskie na trening

Wykonane z zaawansowanych technologicznie tkanin ubrania piłkarskie zapewniają wygodę użytkowania, suchość, przewiewność, a także wzorowe odprowadzanie wilgoci na zewnątrz materiału. Stroje od marki ZINA są nacechowane klasycznym i ponadczasowym wzornictwem. Design koszulek i spodenek nawiązuje do klasyki piłki nożnej, ale jednocześnie idzie z duchem standardów obecnych w nowoczesnym futbolu. Marka proponuje rozwiązania również dla młodszych grup wiekowych. Wszystkie produkty z tej kategorii mogą zostać poddane personalizacji, a specjalnie wykonane nadruki metodą sublimacji podkreślają unikalność każdego stroju.

Miłośnicy sportu przywiązują dużą wagę do wyglądu i funkcji swojego ubioru. Stroje piłkarskie marki ZINA gwarantują wysoką jakość materiału, pełną swobodę ruchów i komfort gry w każdych warunkach pogodowych. Koszulki piłkarskie na trening są wykonane z myślą o zwykłej aktywności fizycznej, ale i korzystają z niej m.in. profesjonalni piłkarze w meczach piłkarskich. ZINA w swoim asortymencie posiada kilka linii produktów, które będą odpowiednie zarówno dla zawodowców, jak i dla amatorskich miłośników piłki nożnej. Z każdego środowiska zbierają one pozytywne opinie.

Spodenki do treningu

Podkreślaliśmy już, jak ważna dla sportowców jest wygoda. Trudno obecnie znaleźć spodenki piłkarskie gwarantowałyby dużą swobodę w działaniu i wielowymiarowy charakter. Większość producentów przeznacza na produkcję zaledwie jeden krój, czasem nawet sprawdzający się w wyjątkowych okolicznościach. Marka ZINA wyznaczyła wzór odejścia od takiej praktyki, sprawiając, że zwykłe spodenki do treningu mogą być wszechstronne.

Takie spodenki, jak FERRARA, czy GIANI, są wykonane z właściwego materiału, który jest gwarancją prawidłowości każdego ruchów wśród piłkarzy oraz innych sportowców. Spodnie piłkarskie są uszyte z miękkich i wytrzymałych materiałów, dzięki czemu wilgoć jest skutecznie odprowadzana.

W jakie akcesoria treningowe warto się zaopatrzyć?

Poza samą odzieżą pozwalającą na wykonywanie szeregu ćwiczeń, o wiele węższym i konkretniejszym zagadnieniem, są akcesoria treningowe. Te dzielimy na kilka kategorii. Możemy oczywiście dostosować wybór do zwykłej odzieży. Bywa i tak, że sama koszulka i spodenki nie wystarczą. W mroźne dni i chłodniejsze, wiosenne wieczory, każdy sportowiec powinien z korzystać z bielizny termoaktywnej. Ta wykonana z poliestru i elastanu odzież dopasowuje się do ciała, reguluje jego temperaturę i zapobiega hipotermii organizmu. To absolutny niezbędnik dla całorocznych biegaczy.

Akcesoria na boisko

Jeśli jogging mógł nam się znudzić, zawsze możemy się wybrać na boisko i tam przetestować nasze umiejętności, a niektóre z nich rozwinąć. W ofercie marki ZINA dostępne są m.in. drabinki koordynacyjne, ekspandery, czy inne sportowe narzędzia, którymi można poprawić zwinność, gibkość i szybkość. Trening motoryczny wcale nie musi być nużący i wyczerpujący. Wszystko jest kwestią odpowiedniego podejścia i właściwego wykorzystania obecnej w sporcie technologii.

Torby i plecaki

Gdy już podejmiemy decyzję o aktywności na zewnątrz, warto wyposażyć się w plecaki i torby, do których spakujemy niezbędny sprzęt. W przypadku tego typu akcesoriów, ważna jest praktyczność i funkcjonalność. Świetną opcją byłaby również możliwość wyboru wytrzymałych toreb i plecaków, aby starczyły one na znacznie dłużej niż jeden sezon. Odpowiednio wyściełane rączki powinny umożliwić wygodne noszenie, a ergonomiczny kształt niech zapewni łatwy dostęp do każdej kieszeni i przegrody.