Dresy dla drużyny piłkarskiej - top 5 propozycji

(06.14.2024)

Jedną z charakterystycznych cech wspólnych każdej drużyny piłkarskiej są dresy. To uniwersalny ubiór, który spełnia wiele funkcji. Pierwszą z nich może być oczywiście aktywne uczestnictwo w treningu. Wykonane z odpowiedniego materiału dresy piłkarskie są na tyle wygodne i wytrzymałe w trakcie wysiłku, że sprawdzą się przez długi czas. Strój przyda się również w codziennym funkcjonowaniu. Od dawna został on bowiem uznany za luźny dres code podczas miejskich spacerów, zakupów, czy spędzaniu wolnego czasu w domu.

Dresy dla drużyny piłkarskiej - wybieramy TOP 5 propozycji


Jedną z charakterystycznych cech wspólnych każdej drużyny piłkarskiej są dresy. To uniwersalny ubiór, który spełnia wiele funkcji. Pierwszą z nich może być oczywiście aktywne uczestnictwo w treningu. Wykonane z odpowiedniego materiału dresy piłkarskie są na tyle wygodne i wytrzymałe w trakcie wysiłku, że sprawdzą się przez długi czas. Strój przyda się również w codziennym funkcjonowaniu. Od dawna został on bowiem uznany za luźny dres code podczas miejskich spacerów, zakupów, czy spędzaniu wolnego czasu w domu.

Poza funkcjami praktycznymi warto również zwrócić uwagę na tę identyfikacyjną. Wychodząca na boisko drużyna piłkarska w jednolitych strojach budzi respekt przed rywalami, zyskuje tożsamość i automatycznie zyskuje mentalną przewagę podczas gry. Co więcej, obie części dresów piłkarskich mogą być używane tak razem, jak i osobno. Spodnie są świetną propozycją na rower, czy zwykłe rozciąganie. Bluza pomoże ogrzać się w chłodniejsze dni i służyć może jako ubiór do biegania. Oba elementy pasują również do bielizny termoaktywnej.

Dlaczego warto stawiać na jakość wykonania dresów?

Przed kupnem odpowiednich dresów piłkarskich, należy zastanowić się, co tak naprawdę oznacza ten termin. Świadomy konsument doskonale wie, że na jakość odzieży sportowej musi składać się wiele ważnych czynników. Wystarczy podstawowa wiedza i niewielkie szkolenie, aby można wybrać ten właściwy dres.

Na ostateczną jakość ubioru składają się trzy czynniki. Pierwszym z nich są włókna użyte do produkcji przędzy i nici, z których tkaniny powstają. Drugim jest rodzaj i gęstość splotu. Naturalnie, im gęstszy splot, tym materiał dresów jest mocniejszy, lecz sztywniejszy (mniej elastyczny). Trzecim, najważniejszym pod względem wyglądu, jest oczywiście uszlachetnienie i barwienie materiału. Niektóre techniki produkcji odzieży sportowej opierają się m.in. na nadaniu połysku, likwidowaniu nadmiernego ścierania się itp.

We współczesnym futbolu producenci odzieży wykorzystują głównie w swoich zakładach materiał typu poliester. Wykorzystanie go jest dziś standardem w każdej dziedzinie sportu, głównie dzięki masie funkcji, które spełnia. Poliester zapewnia swobodę ruchów, odpowiednią temperaturę ciała podczas każdej aktywności fizycznej i pochłania pot, dając uczucie suchości

Jedną ze specjalizacji marki ZINA, są dresy piłkarskie męskie, których wykonanie chwalili zawodnicy klubów Ekstraklasy, 1 Ligi i 2 Ligi. We wszystkich dresach producenta wykorzystano materiał poliester Semi-Functional. Jest to dzianina o miękkim połączeniu włókien typu mikrofibra. Takie połączenie nadaje właściwości oddychające strojom i sprawia, że są one bardzo przyjemne w dotyku.

Poza zwykłym wykorzystaniem poliestru, specjaliści z ZINA LAB opracowali szereg technologii, które nadają ubraniom marki ZINA niepowtarzalną jakość i przydatne właściwości, docenione przez profesjonalnych sportowców i amatorskich zawodników piłki nożnej.

  • TECH PRO-STREACH - to technologia nadająca tkaninie wyjątkową elastyczność i chroniąca przed uszkodzeniami.
  • SOFT FIBRE – to połączenie włókien hydrofilowych z transmisyjnymi potęgują efekt odprowadzania potu.
  • ACTIVE INTERWAVE - to specjalny rodzaj splotu dzianiny zapewniający odpowiednie dopasowanie i doskonałą wentylację ciała. Zastosowane rozwiązanie zapewnia optymalne właściwości hydrofilowe, co sprzyja usprawnieniu termoregulacji organizmu, a także wpływa na lepszą przepuszczalność ciepłego powietrza oraz zdolność wchłaniania potu.
Design dresów - nie zapominajmy o nim!

Produkcja odzieży sportowej nie jest wcale łatwą czynnością. Specjalistyczne ubrania nie mogą ograniczać się wyłącznie do spełniania swoich funkcji. Muszą przecież dobrze się prezentować. Wydaje się, że sklepów z odzieżą sportową jest na pęczki. Niewiele jednak oferuje jednocześnie wysokiej jakości stroje, których wygląd budzi respekt przed innymi sportowcami.

Wzorowe dresy dla piłkarzy odznaczać się odpowiednim dopasowaniem do sportowej sylwetki, co nazywamy potocznie krojem FIT. Materiał musi również pozwolić na zachowanie maksymalnego zakresu ruchów, nie krępując ich w trakcie wysiłku fizycznego. Taka odzież powinna również charakteryzować się odpornością na uszkodzenia. Producent, swoją jakością i chęcią usatysfakcjonowania klienta, gwarantuje poczucie satysfakcji pod oboma względami.

Nie da się ukryć, że w designie dresów sportowych nie da się dziś wynaleźć koła na nowo. Obecnie trendem jest minimalistyczne wzornictwo, które stoi w kontrze do kiczowatych, nic nie znaczących wzorków, a także miszmaszu niedopasowanych do siebie kolorów. Sportowy charakter powinny podkreślać paski wzdłuż sylwetki piłkarza, natomiast stroje nie powinny zawierać więcej niż trzy kolory: główny, w barwach drużyny piłkarskiej, dodatkowy, który jest jednocześnie drugim kolorem zespołu, a także kontrastowe wstawki, które nie powinny stanowić więcej niż kilka proc. całego zestawu.

Dresy piłkarskie – TOP 5 propozycji od ZINA

Dres piłkarski DELTA PRO 2.0

Dresy dla drużyny piłkarskiej, której przede wszystkim zależy na jakości produktu i odpowiednich właściwościach zapewniających wygodę i swobodę podczas użytkowania. Strój jest wykonany z wysokiej klasy materiału, który zapewnia maksymalny komfort w trakcie aktywności fizycznej i ma właściwości hydrofilowe. Technologia PRO-STREACH nadaje tkaninie wyjątkową elastyczność. Nie tylko dopasowuje się do sylwetki piłkarza, ale także jest odporna na wszelkie rozdarcia i pęknięcia. Zastosowanie technologii Ventillation Channels pozwala na optymalne połączenie włókien o właściwościach hydrofilowych z włóknami transmisyjnymi, które potęgują efekt wypierania wilgoci. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zespolenie Poliestru typu TERRY z elastanem. Strój jest dzięki temu specjalnie przystosowany do wchłaniania dużej ilości wody z zachowaniem dużej rozciągliwości i rozprężności.

Dres piłkarski FORMATION

Został wykonany z miękkiej w dotyku, komfortowej dzianiny poliesterowej SOFT TOUCH. Należy ona do grona multifunkcyjnych materiałów, które łączą w sobie dużą wytrzymałość i niezwykłą elastyczność, toteż ubiór jest jednocześnie delikatny dla skóry, miły w dotyku i jednocześnie zapewnia maksymalny zakres ruchów. Poprzez zastosowanie panela wentylacyjnego z siateczki koszulka skutecznie cyrkuluje powietrze. Spodnie dopasowują się do sylwetki każdego zawodnika, umożliwiając mu wykonywać ruchy w pełnym zakresie. Są elastyczne, bardzo skutecznie trzymają w pasie. Częściowe ściągacze na zakończeniu sprawiają, że produkt pozostanie na swoim miejscu w trakcie ruchu, wciąż spełniając swoją funkcję. Wstawki Cool Tech zapewniają cyrkulację powietrza i szybki proces schnięcia.

Dres piłkarski CORRIDA DELGADO

Dres jest uszyty w całości z najwyższej jakości materiału poliestrowego SEMI-FUNCTIONAL. To wysokiej klasy tkanina, która łączy w sobie właściwości oddychające ze skutecznym odprowadzaniem ciepła i wilgoci na zewnątrz. Dodatkowym atutem stroju jest utrzymywanie optymalnej temperatury ciała, niezależnie od warunków atmosferycznych. Częściowe ściągacze na rękawach zapobiegają niepożądanym ruchom i nieustannym poprawianiem ich w najmniej odpowiednich momentach. Zamek na całej długości bluzy ułatwia zakładanie i zdejmowanie bluzy w dowolnym momencie. Wysoki kołnierz chroni szyję przed chłodnym wiatrem. Ściągacze na kostkach gwarantują natomiast zachowanie maksymalny zakres ruchów i pełny komfort w trakcie aktywności fizycznej. To doskonałe nawiązanie do futbolowej klasyki designu. Czarne spodnie wysmuklają dolne partie ciała, a bluza dostępna w czterech kolorach stanowi świetny kontrast. Stylistykę przełamują szare wstawki na rękawach.

Dres piłkarski ILUVIO

Wyprodukowany w całości z poliestru SOFT TOUCH, czyli elastycznej tkaniny ze szlachetnym wyglądem. Ściągacze na nogawkach i częściowe ściągacze na mankietach sprawiają, że strój pozostaje na swoim miejscu w trakcie wysiłku. Klasyczne wzornictwo nawiązuje do powszechnie przyjętego stylu w piłce nożnej. W produkcji użyto specjalnego rodzaju splotu, który pozwala na odpowiednie dopasowanie do ciała i doskonałą wentylację. Dostępny w sześciu wersjach kolorystycznych.

Dres piłkarski GALA

Zarówno bluza, jak i spodnie z kompletu GALA zostały uszyte z najwyższej jakości tkaniny poliestrowej, która odpowiada za doskonałą wentylację i odprowadzanie wilgoci. Dzięki wykorzystaniu technologii PRO STREACH dres zapewnia maksymalny komfort i pełen zakres ruchów. Ergonomiczna konstrukcja i zwężany, piłkarski krój nogawek sprawiają, że spodnie idealnie dopasowują się do sylwetki. Dresy zawierają również autorską technologię od ZINA - ACTIVE INTERWAVE. To specjalny rodzaj splotu dzianiny zapewniający odpowiednie dopasowanie i doskonałą wentylację. Właściwości hydrofilowe dają uczucie komfortu, a z organizmu skutecznie jest odprowadzana nadmierna wilgoć, zapewniając suchość i przewiewność.

Dres to nie wszystko. Ważne akcesoria piłkarskie

Nawet największy indywidualista nie zrobi wielkiej kariery w futbolu, jeśli nie będzie współpracował ze swoimi kolegami z zespołu. Nie zmienia to faktu, że każdy zawodnik powinien pracować nad swoją kondycją i poprawą motoryki. Kompleksowe przygotowanie do meczu to nie tylko rozgrzewka tuż przed pierwszym gwizdkiem arbitra. To godziny ciężkiej pracy z wykorzystaniem właściwego sprzętu. Właśnie taki sprzęt zapewnia ZINA! Jesteśmy w stanie wypełnić każdy trening niezbędnymi elementami, od ubioru dla piłkarzy, przez wyposażenie dla trenera, po akcesoria do treningu każdej partii mięśni.

Piłkarze znajdą w naszej ofercie niezbędne przed każdym meczem kosmetyczki, mogące pomieścić buty piłkarskie, ochraniacze, skarpety, czapki, opaski dla kapitana i kilka innych rzeczy przydatnych w codziennym treningu. Trenerzy mogą otrzymać wszelki sprzęt potrzebny do wydobycia ze swoich zawodników maksymalny potencjał. To m.in. kamizelki z oznacznikami, drabinki koordynacyjne, spadochrony do biegania, tyczki do mijania, ekspandery, maty treningowe do celności strzałów, mury piłkarskie i wiele innych.

Zajrzyj do sklepu ZINA i wybierz idealnie pasujący do ciebie produkt! → https://zina.pl/odziez/dresy-pilkarskie