Piłka meczowa a piłka treningowa - jakie są różnice?
Ktoś kto nie jest typowym niedzielnym graczem pewnie bez problemu odpowie na tytułowe pytanie. Jednak dla większości z nas może ono okazać się niemałą zagwozdką. Przecież czym i dlaczego miałaby się różnić piłka meczowa od piłki treningowej. Wbrew pozorom te różnice występują i mają ogromne znaczenie w codziennych ćwiczeniach. Ich dostrzeżenie po zapoznaniu się z tematem nie powinno sprawić nikomu kłopotu.
Rodzaje piłek do piłki nożnej
Postęp to pojęcie dotyczące nie tylko branży IT. Piłka nożna również nieustannie się rozwija, a technologia coraz śmielej wkracza w świat najpopularniejszej dyscypliny sportu. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że jeszcze 30 lat temu niemalże każda piłka była właściwie taka sama. Dziś jest zupełnie inaczej, ale znalezienie piłki, która będzie spełniać nasze preferencje to wybór tak prosty, jak poranne zakupy w pobliskim sklepie spożywczym.
Rodzajów piłek do piłki nożnej jest kilka. Przede wszystkim te, które będą nadawać się tylko do gry na hali, czyli piłki do futsalu. Ta ciesząca się coraz większym zainteresowaniem odmiana futbolu nie mogła umknąć Zinie. Jeśli w związku ze zbliżającą się zimą zamierzacie grać w ciepłej sali, to piłka FUTSAL LA FORZA będzie idealnym towarzyszem i w pełni zaspokoi Wasze oczekiwania.
Miłośnicy mocnych wrażeń, którzy pozostaną na świeżym powietrzu i będą rywalizować w śnieżnej aurze nie zostają z boku i nikt o nich nie zapomina. Dla nich właśnie są dedykowane piłki zimowe. Charakteryzuje je przede wszystkim chropowata powierzchnia odpowiadająca za ograniczenie poślizgu. Futbolówka taka jak WINTER CUP ogranicza także przyleganie śniegu. No i co najważniejsze - jest pomarańczowa, żeby nikomu nie umknęła w trakcie dynamicznie rozwijającej się akcji.
Piłki juniorskie to też zupełnie inna rodzina. Ciężko sobie wyobrazić, by dzieciaki grały taką samą piłką jak dorośli. Mają mniej siły, są mniejsze, to i piłka musi być dla nich dobrze przystosowana. Model LUCA PRO oprócz tego, że świetnie wpisuje się w te wymagania, może poszczycić się unikalną powłoką zwiększającą kontrolę nad piłką.
Dwa najważniejsze rodzaje piłek to rzecz jasna piłki meczowe i piłki treningowe. Tym dwóm poświęcimy nieco więcej miejsca.
Piłka meczowa - charakterystyka
Na pytanie - czym charakteryzuje się piłka nożna meczowa? - większość z nas odpowie, że ceną. I jest to oczywiście prawda. Piłki meczowe są dużo droższe od zwykłych, ale ta cena nie bierze się znikąd i stoi za nią przede wszystkim jakość. Taka piłka z reguły posiada specjalny certyfikat FIFA, ale jest też twardsza. Z kolei jej budowa pozwala w znaczący sposób wpływać na kontrolowanie jej lotu poprzez uderzenie. Rozwiązania zastosowane w piłce meczowej sprawiają, że jest ona w dużo mniejszym stopniu podatna na wchłanianie wody, aby piłkarze mogli w każdych warunkach wyciągać maksimum możliwości z własnej gry. Zina ma w swojej ofercie kilka piłek meczowych, ale zdecydowanie na najwięcej uwagi zasługuje LEAGUE PRO, w której zastosowano wcześniej wymienione funkcje.
Piłka treningowa - charakterystyka
Piłka treningowa to na 99% ta, którą kopiesz wraz ze znajomymi na pobliskim boisku. Z takich piłek w dużej mierze korzystają też kluby grające w A Klasie czy B Klasie. Często ze względu na skromne możliwości finansowe. Piłki treningowe z racji ich przeznaczenia są bardziej wytrzymałe. Sprzęt poddawany nadmiernej eksploatacji musi być przygotowany na wiele i tak też jest. Taka piłka jest lekka i miękka. Niektóre treningówki, jak na przykład X-tra Primo PRO 2.0 są mniejsze niż standardowe piłki. Mogą być stosowane przez dzieci, ale także przez dorosłych zawodników, którzy nierzadko korzystają podczas treningów z piłek w rozmiarze 4. Dzięki temu mogą zwiększyć między innymi umiejętność panowania nad piłką po trudnym zagraniu.
Czym różni się piłka meczowa od piłki treningowej?
Reasumując - piłka meczowa od piłki treningowej różni się przede wszystkim wagą, bo jest nieznacznie cięższa, a co za tym idzie twardsza. Jej konstrukcja pozwala nam w większym stopniu kontrolować trajektorię lotu piłki. W piłce meczowej częściej też spotkamy się z systemem ograniczającym wchłanianie wody, co czyni ją bardziej wytrzymałą w różnych warunkach pogodowych. Natomiast piłka treningowa zdecydowanie lepiej będzie radzić sobie z wykorzystaniem na sztucznej nawierzchni, zderzeniami ze stałymi elementami otoczenia, jak ściany czy krawężniki.
Wiedza przekazana w tym artykule zapewne jest już dla Ciebie wystarczająca, by móc podjąć decyzję o zakupie. Czy zdecydujesz się na piłkę meczową, czy treningową to tak naprawdę kwestia własnych preferencji. W przypadku piłek od Ziny możesz być pewien, że bez względu na wybór trafisz na produkty stworzone z najwyższą starannością. Stworzone po to, by zdobywać bramki...