Spodnie treningowe. Jak wybrać na różne treningi?
Przyszła jesień, już oficjalnie, bo w kalendarzu. Choć z jesienną pogodą mamy do czynienia od dobrych kilku tygodni. W związku z tym u niektórych chęci do uprawiania sportu zaczęły zanikać. Nic w tym dziwnego. Wyczerpujący trening w niskiej temperaturze i przy mocnym, zimnym wietrze raczej nie ma zbyt wielu szans w starciu z ciepłym kocykiem, herbatką i kolejnym sezonem ulubionego serialu. A może jednak? My zdecydowanie jesteśmy zdania, że porządny wysiłek na zewnątrz może być przyjemny nawet w chłodne październikowe wieczory. Kwestia tego czy się do tego odpowiednio przygotujemy. Ubiór jest bardzo ważny, dlatego pomożemy Wam wybrać różne spodnie treningowe na różne treningi.
Spodnie treningowe męskie - na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Wybór spodni treningowych to nie jest takie hop siup, jakby się mogło wydawać. Design to coś na co często zwracamy uwagę w pierwszej kolejności i jest to całkowicie zrozumiałe. Chcemy trenować, ale chcemy też dobrze wyglądać. Mimo wszystko naprawdę warto poświęcić chwilę dłużej na zapoznanie się ze specyfikacją danego produktu, żeby później nie pluć sobie w brodę. Spodnie dresowe treningowe po przymierzeniu można jeszcze zwrócić. Po zabraniu ich na boisko czy wyruszeniu w poranny jogging już nie. A to właśnie podczas ćwiczeń może się nagle okazać, że to nie jest to czego oczekiwaliśmy i zapewne inny model bardziej odpowiadałby naszym upodobaniom.
Przede wszystkim musicie zadać sobie pytanie - jaki sport będę uprawiał najczęściej? Spodnie dresowe męskie treningowe od Ziny dzielą się na dwie główne kategorie: pełne i 3/4. Ten podział już pozwala nam mniej więcej oszacować, które z nich nadadzą się lepiej do danej aktywności. Te pierwsze świetnie sprawdzą się podczas rekreacyjnej jazdy na rowerze. Model GANADOR będzie ogrzewać całe nasze nogi w trakcie przejażdżki, co jest niezwykle ważne, bo chłód może szybko nam dać się we znaki, jeśli o tej porze roku ubierzemy krótkie spodenki. W przypadku gry w piłke nożną spodnie w wersji 3/4, na przykład DELTA PRO 2.0, dadzą nam więcej komfortu i zwiększą swobodę ruchu. Jest to też doskonały wybór do joggingu. Podczas biegania również zależy nam tym, żeby czuć się po prostu dobrze, by w stu procentach skupić się na ćwiczeniu, a nie na źle ułożonych nogawkach, które wybijają nas z rytmu.
Do bardziej statycznych sportów, na przykład na siłowni na wolnym powietrzu polecamy spodnie FORMATION. Zapewnią nam utrzymanie właściwej temperatury, idealnie dopasują się do sylwetki i nie będą przeszkadzać w treningu. Osoby, które nie są zwolennikami krótszej wersji spodni mogą je bez problemu wykorzystać do gry w piłkę czy biegania, a to dlatego, że ich krój wspiera aerodynamikę w biegu.
Wybierając spodnie treningowe męskie zwróćmy również uwagę na krój, aby mieć pewność, że w danych spodniach będziemy czuć się maksymalnie komfortowo. Co istotne, muszą one być dla nas wygodne. Zatem jeżeli zalega nam kilka lub kilkanaście nadprogramowych kilogramów, to już wiemy, że spodnie typu slim fit raczej będą przeznaczone dla kogoś innego. Podobnie będzie w sytuacji, kiedy jesteśmy osobą o naprawdę masywnych nogach, zwłaszcza łydkach. Wówczas lepiej postawić na coś luźniejszego, aby nie zniechęcić się w ekspresowym tempie do sportu. Spodnie o tradycyjnym kroju nie będą na nas wisieć. Bez problemu dopasują się do naszej sylwetki, a ze względu na swoją specyfikę uchronią nas od bolesnych otarć na skórze.
Najważniejszy w tym wszystkim jest jednak materiał, z którego wykonano spodnie. Zdecydowanie unikajmy zakupu spodni bawełnianych czy dżinsowych. Jeśli chcemy wrócić do sportu po dłuższej przerwie, to wygrzebanie z szafy pierwszych lepszych ubrań też nie będzie dobrym pomysłem. Zarówno jeden, jak i drugi materiał jest bardzo podatny na warunki atmosferyczne. W deszczu takie spodnie szybko przemokną, staną się ciężkie i znacząco utrudnią nam wykonywanie ćwiczeń. Dodatkowo aktywność w takim przemoczonym ubraniu może nam zafundować przeziębienie, czego definitywnie chcielibyśmy uniknąć.
Najważniejsze cechy dobrych spodni treningowych
Wiemy na co zwrócić uwagę przy zakupie spodni dresowych, aby uniknąć zmarnowania pieniędzy, lecz to nie wszystko. Spodnie treningowe Zina mają też atuty, które należy wyróżnić i które mocno wpływają na nasze wrażenia z użytkowania.
Właściwości hydrofilowe
Ciężko jednoznacznie stwierdzić, jaka cecha dobrych spodni treningowych jest najważniejsza, ale ciężko sobie wyobrazić dobre spodnie bez właściwości hydrofilowych. Pod tą nazwą kryje się rzecz jasna zdolność pochłaniania wilgoci. Jak wspominaliśmy wyżej, spodnie dresowe wykonane z bawełny lub dżinsu takich funkcji nie posiadają. Produkty Zina wręcz przeciwnie. Wpływa to też na utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała. Dzięki czemu nie grozi nam przegrzanie lub wychłodzenie.
Elastyczność
Spodnie Zina to lata badań i doświadczeń, które doprowadziły do stworzenia technologii PRO-STRECH. To właśnie ona czyni materiał niesamowicie elastycznym. Tkanina idealnie dopasowuje się do każdej sylwetki. Dodatkowo system PRO-STRECH gwarantuje wysoką wytrzymałość i chroni spodnie przed różnego rodzaju uszkodzeniami.
Właściwości oddychające i odpowiednia tkanina
Nikt nie lubi schodzić z boiska z otarciami. O ile zrozumiałe są te spowodowane walką o każdy centymetr boiska i do tych nie przykuwamy tak dużej uwagi. Tak te powstałe w wyniku wyboru złych spodni potrafią być bardzo bolesne, bo często pojawiają się na pachwinach. Dobre spodnie cechuje to, że są wykonane z wysokiej jakości poliestru, który niweluje do zera ryzyko powstawania nieprzyjemnych dla skóry podrażnień. Zina zawsze stawia na wysokiej jakości tkaniny poliestrowe. Dzięki temu spodnie posiadają także właściwości oddychające, co wpływa na nasz komfort z użytkowania.
Wiecie już na co zwrócić uwagę przy wyborze spodni dresowych, jakie są ich zalety i wady oraz jakie spodnie treningowe najlepiej sprawdzą się podczas wybranej aktywności. Wszystkie spodnie Zina znajdziecie tutaj. Mamy nadzieję, że artykuły Zina będą Wam służyły tej jesieni i pomogą w pobiciu niejednego rekordu.